banner36

banner35

25 Ekim 2021 Pazartesi

Bursa Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi Hızla Yükseliyor

Malatya'da 928 konut teslim edildi!

TOKİ ve Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa yürütülen Beydağı Kentsel Dönüşüm Projesi çalışmaları kapsamında bugüne kadar yapılan 4 bin 195 konuttan 928'i hak sahiplerine teslim edildi.

23 Ekim 2015 Cuma 11:22
Malatya'da 928 konut teslim edildi!
 Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa yürütülen Beydağı Kentsel Dönüşüm Projesi çalışmaları kapsamında bugüne kadar, risk taşıyan 1323 adet konut yıkıldı, toplamda 4 bin 195 adet yapılan yeni konutlardan 928 adedi hak sahiplerine teslim edildi. 3 bin 267 konutun yapımı ise devam etti.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa yürütülen Beydağı Kentsel Dönüşüm Projesi çalışmaları yoğun bir şekilde devam etti. Beydağı Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında bugüne kadar, risk taşıyan 1323 adet konut yıkıldığı, toplamda 4 bin 195 adet yapılan yeni konutlardan 928 adedinin hak sahiplerine teslim edildiği, 3267 konutun yapımının ise devam ettiği belirtildi. 

1083 KONUT SATIŞA ÇIKARILACAK

Proje kapsamında yapılan konutlardan 1083 konut Halk Bankası aracılığıyla satışa sunulacak. Söz konusu konutlardan almak isteyen vatandaşların 26 Ekim -10 Kasım tarihleri arasında Halk Bankasfna müracaat edebilecekleri kaydedildi. 

Şehit aileleri, gazi dul, yetim, engellilere öncelik; engelli ve emeklilere kontenjan ayrıldı. Satışa sunulan 1083 konuttan 305 adedi, şehit aileleri, gazi, dul, yetim, engelli ve emeklilere ayrıldı. Satışlarda şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimlere öncelik verileceği, engelli vatandaşlara yüzde 5, emeklilere ise yüzde 25 kontenjan ayrıldığı belirtildi. Beydağı Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında III. ve IV. Etapta evi bulunan vatandaşlara I. ve II. Etapta yapılmakta olan mevcut konutlardan 1169 adet verileceği belirtildi. Alanda evi bulunan bütün yapı sahiplerinin Paşaköşkü Su Deposu yanında bulunan Kentsel Dönüşüm irtibat Bürosu'na sırayla davet edilecek ve anlaşmak isteyenlerle anlaşma yapılacak. Söz konusu görüşmelerin 20 Ekim Salı günü itibariyle başladığı kaydedildi. 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Bursa'da Hangi Mahallelerde Kentsel Dönüşüm Olmalı?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV