banner36

banner35

25 Ekim 2021 Pazartesi

Bursa Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi Hızla Yükseliyor

Eski Cezaevi Kentsel Dönüşüm Kapsamında

Bayrampaşa eski Cezaevi Alanı Kentsel Dönüşüm Projesiyle ilgili ilçedeki yerel basın mensupları, Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı Naser Şimşek ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından bilgilendirildi.

16 Mart 2016 Çarşamba 16:30
Eski Cezaevi Kentsel Dönüşüm Kapsamında
 İstanbul Büyükşehir ve Bayrampaşa Belediyesi'nin merakla beklenen eski cezaevi alanı kentsel dönüşüm projesi hakkında yerel basın mensuplarına detaylı bilgi verildi.

Cezaevi alanı Kentsel Dönüşüm Ofisi'nde Belediye Başkan Yardımcısı Naser Şimşek ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin başkanlığında yapılan bilgilendirme toplantısına gazeteciler Cemil Sağlam, Mehmet Ceylan, Yılmaz Birinci, Selahattin Bölükbaşı, Osman Tarlacı ve İrfan Sancaklı katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Yardımcısı Naser Şimşek, “Projeyle ilgili bilgi kirliliğini önlemek, zihinlerdeki soruları cevaplandırmak için sizlerle bir araya geldik. Üret-boşalt-aktar-sürdüryöntemiyle hayata geçirilecek projemizin ana amacı daha yaşanabilir ve daha modern bir Bayrampaşa inşa etmek. Mahalle kültürünü bozmadan yerinde dönüşümün en güzel örneğini ortaya koyacağız inşallah” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkilileri de, sunum eşliğinde, projeyle ilgili detayları paylaştı. Alana kentsel dönüşüm kapsamında; modern konutların yanı sıra hastane, otopark, cami, okul, pazar yeri, spor salonları, bisiklet ve yürüyüş yolları, kütüphane, kreş, kafe, sinema, tiyatro, sergi ve ticaret alanları yapılacağının bilgisi verildi.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Bursa'da Hangi Mahallelerde Kentsel Dönüşüm Olmalı?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV