banner36

banner35

25 Ekim 2021 Pazartesi

Bursa Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi Hızla Yükseliyor

Dönüşüm Muhteşem Olacak!

Son 11 yılda yapılan yatırımlarla adeta kabuk değiştiren Kağıthane’de kentsel dönüşüm çalışmaları da tüm hızıyla devam ediyor.

23 Aralık 2015 Çarşamba 13:31
Dönüşüm Muhteşem Olacak!

2004 yılından bu yana büyük bir değişim gösteren ve çehresi baştan sona yenilenen Kağıthane’de bu yenilenmeyi sağlayan en önemli unsurlardan biri olan kentsel dönüşüm çalışmaları da tüm hızıyla devam ediyor. Kentsel dönüşüm çalışmalarıyla birlikte yapı stoğunun %46’sı yenilenen Kağıthane’de bu kapsamda 240 bin vatandaşa da depreme dayanıklı modern evlerde yaşama imkanı sağlanmış oldu.

Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Kağıthane Belediyesi’nin teşvikleriyle yapımına başlanan Adatepe Teras projesi de ilçeye kazandırılan modern konutların en son örneklerinden birini oluşturuyor. 2015 yılında yapımına başlanan ve inşaatı halen devam eden proje de geçtiğimiz günlerde de daire sahiplerine tapu dağıtım töreniyle tapuları teslim edildi. Belediye Başkanı Fazlı Kılıç’ın da katıldığı törende ev sahipleri tapularını almanın sevincini yaşadı. 14 kat ve 80 lüks daireden oluşan, 2016 yılı içinde tamamlanması öngörülen proje bittikten sonra Kağıthane’de yapılacak diğer kentsel dönüşüm çalışmalarına da örnek teşkil edecek. 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Bursa'da Hangi Mahallelerde Kentsel Dönüşüm Olmalı?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV