banner36

banner35

25 Ekim 2021 Pazartesi

Bursa Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi Hızla Yükseliyor

Demirkapı'da Dönüşüm Zamanı

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar: ''Uludağ'ın ihtişamı ortaya çıkacak.''

23 Şubat 2016 Salı 16:21
Demirkapı'da Dönüşüm Zamanı
 Osmangazi Belediyesi, çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesinin ardından, kentsel dönüşüm çalışmalarında ikinci perdeyi Demirkapı Kentsel Dönüşüm Projesi ile aralıyor. Son şeklini alan proje konutları, ticari alanları, sosyal donatı ve yeşil alanları ile Uludağ eteklerinde yer alan Demirkapı Mahallesi'nin çehresini tamamen değiştirecek.

Daha modern ve yaşanılabilir bir Osmangazi oluşturmak adına kentsel dönüşüm alanında Türkiye'ye örnek çalışmalar yüürüten Osmangazi Belediyesi, Demirkapı Kentsel Dönüşüm Projesi'ni hayata geçirmek için gün sayıyor. Uludağ eteklerinde toplam 68 bin 929 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilecek Demirkapı Kentsel Dönüşüm Projesi konutları, ticari alanları,yeşil ve sosyal donatı alanları ile Türkiye'ye rol model olacak. Bölgenin coğrafi ve kültürel yapısına uygun olarak hazırlanan projede, 102 blok yer alacak. 234 adet 2+1, 28 adet 3+1 olmak üzere Demirkapı'ya mimarisiyle fark yaratan toplam 262 konut yapılacak. Konutların yanı sıra projede 8 adet ticari alan olacak. Yeşil alanlarıyla ön plana çıkacak olan Demirkapı Kentsel Dönüşüm Projesi'nde 55'i kapalı ve 70'i açık olmak üzere toplam 125 araçlık otopark yapılacak.

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE İKİNCİ PERDE AÇILIYOR

Uludağ yamaçlarında gerçekleştirelecek olan Kentsel Dönüşüme öncülük edecek olan Demirkapı Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili hazırlıkların tamamlandığını söyleyen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, ''Demirkapı projemiz hazır. Son şeklini verdiğimiz projeyle ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığının onayını bekliyoruz. Bakanlığın onaylamasının ardından çalışmaları başlatacağız. Kent estetiği ve mimari kültürüne uygun bir proje hazırladık. Bölgenin coğrafi yapısı çeşitlilik arz etse de, inşa edilecek konutlar, dağ yamaçları dediğimiz bölgenin sosyal ve kültürel yapısına, coğrafi şartlarına uygun olacak. Demirkapı Projesi, Uludağ'ın ihtişamını çıkartacak güzel bir çalışma olacak.''
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Bursa'da Hangi Mahallelerde Kentsel Dönüşüm Olmalı?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV