banner36

banner35

25 Ekim 2021 Pazartesi

Bursa Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi Hızla Yükseliyor

''Kurtuluş Kentsel Dönüşümde..''

İstanbul Medeniyet Ünversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hamza Ateş, kentsel dönüşümün özellikle büyükşehirler için bir ihtiyac olduğunu söyledi.

23 Haziran 2016 Perşembe 10:29
''Kurtuluş Kentsel Dönüşümde..''
 İstanbul Medeniyet Ünversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hamza Ateş, kentsel dönüşümün özellikle büyükşehirler için bir ihtiyac olduğunu söyledi. Ordu büyükşehir çalışanlarına ''Kentsel Dönüşüm Çerçevesinde İmar Uygulamaları ve Etik'' konulu bir eğitim semineri veren ve yerel yönetimin, her şeyden önce imar ve insan olduğunu söyleyen Ateş ''Her önemli işin olduğu gibi kentsel dönüşüm ve imar uygulamalarının da dikkat edilmesi gereken noktaları var. Yerel yönetimlerin özellikle bu konularda ahlaki kurallara daha fazla dikkat etmesi gerekiyor.'' şeklinde konuştu.

Yanlış Seçim
Kentsel dönüşümün büyükşehirlerde ihtiyaç haline geldiğini belirten Prof. Dr. Ateş, ancak kentsel yenilenme politikaları ile halkın sağlıklı, dengeli, kaliteli bir çevrede yaşamasının mümkün olduğunu söyledi.
Kentlerin aşırı nüfus yığılmaları, düzensiz kentleşme ve yanlış yer seçimi nedeniyle birtakım sorunlarla karşı karşıya olduğuna da dikkati çeken Ateş, kısa vadede değil, yarının sorumluluğunu taşıyarak kentsel dönüşüm ile kalıcı çözümler üretilmesinin mümkün olduğunu ifade etti.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Bursa'da Hangi Mahallelerde Kentsel Dönüşüm Olmalı?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV