banner36

banner35

25 Ekim 2021 Pazartesi

Bursa Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi Hızla Yükseliyor

“Şehir İçin Gelecek” Temalı Kentsel Dönüşüm Çalıştayı 20 Aralık 2014 Tarihinde İlbank Macunköy Tesislerinde Gerçekleştirildi

“Şehir için gelecek” temalı Kentsel Dönüşüm Çalıştayı 20 Aralık 2014 tarihinde İlbank Macunköy tesislerinde gerçekleştirildi. İlbank tarafından organize edilen Sayın Bakanımızın, ve Müsteşarımızın da katılımıyla destekledikleri, Medeniyet Üniversitesi ile Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ninde katılım sağladığı Çalıştay da Genel Müdürümüz Sayın Vedad GÜRGEN açılış konuşması yaptı.

20 Kasım 2014 Perşembe 12:04
“Şehir İçin Gelecek” Temalı Kentsel Dönüşüm Çalıştayı 20 Aralık 2014 Tarihinde İlbank Macunköy Tesislerinde Gerçekleştirildi
 Genel Müdürümüz konuşmalarında özetle; Kentsel Dönüşümün herkes tarafından farklı algılandığı, tanımının yapılmasının güç olduğu ancak sonunda halk arasındaki söyleminin benimsenerek bu şekilde anılmaya başlandığını ifade etti. Sn. GÜRGEN, “Mülkiye problemleri, tapulama problemleri gibi sorunlar ile birlikte hazine taşınmazlarının üzerindeki işgalciler (gecekondu) ve kendi arazisi üzerinde ruhsatsız (kacak yapı) yapılarda yaşayanların bulunduğu alanlarda çalışılması yüksek düzeyde uzmanlık ve uzun zaman gerektirmektedir” dedi. 
Sn Müsteşarımız  Mustafa ÖZTÜRK, Sivil toplum katılımının ve çalışmalarının önemini vurgulayarak, projelerimizin odağında insan olsun. komşuluk hakkı insani ilişkiler olsun mahalle olsun insanları ayrıştıran değil birleştiren  sosyal donatı alanları dizayn etmelidir dedi. Kentsel Dönüşüm emsal artısı olarak görüldüğünü insan odaklı olacak ancak finans meselesinin çözümünü değerlendiriyoruz, çalışıyoruz. Dedi. Depremlerde su yalıtımsız binalarda dayanıksız malzeme nedeniyle hasarların çok daha fazla olduğunu vurgulayan Müsteşarımız yalıtım konusunda da Bakanlığımızın çalışmasına değindi.
Sayın Bakanımız “gelişmiş ülkelerde kollektif akıl olarak bu tip çalıştayların çok sıklıkla gerçekleştirildiğini, “Akıl etmezmisiniz” hükmününe benzer hükümlerin tüm dinlerde bulunan bir husus olduğuna vurgu yaparak hafta sonu yoğunlukla katılım için katılımcılara teşekkür etti.
 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Bursa'da Hangi Mahallelerde Kentsel Dönüşüm Olmalı?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV