banner36

banner35

25 Ekim 2021 Pazartesi

Bursa Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi Hızla Yükseliyor

Japon Sumitomo Gayrimenkul Geliştirme Şirketi Sismik İzolatör Uygulamalarını Sundu

Sn. Bakan Yardımcımız Muhammed BALTA Başkanlığındaki Bakanlık heyetinin 19-23 Ağustos 2014 tarihinde Japonya Tokyo'daki ziyaret ve temasları neticesinde, karşılık olarak Japonya'nın önde gelen Gayrimenkul Geliştirme Şirketleri arasında yer alan Sumitomo Corporation ile teknik çözüm ortağı Taisei şirketini Japonya'daki Sismik İzolatör uygulamaları hakkındaki deneyimlerini sundukları toplantı 16/12/2014 tarihinde saat 10:00’da Yüksek Fen Kurulu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilmiştir.

16 Aralık 2014 Salı 12:09
Japon Sumitomo Gayrimenkul Geliştirme Şirketi Sismik İzolatör Uygulamalarını Sundu
 Toplantıya Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nden; Genel Müdür Yardımcısı Sn. Mustafa Tahsin BADEM, Riskli Yapılar Daire Başkanı İsmail Raci BAYER, İnşaat Mühendisleri Ali Erhan YILMAZ, Serdar CENİKLİ, Mesut TUNCER ve Şehir Plancısı Yasemin ULAŞAN, Yapı İşleri Genel Müdürlüğü’nden; Genel Müdür Yardımcısı Murat AKINBİNGÖL, Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğü’nden; Yer Bilimsel Etüd Daire Başkanı Cahit KOCAMAN ve Şehir Plancısı Sedat YILMAZ, Yüksek Fen Kurulu Başkanlığı’ndan; Kurul Üyeleri Seyfettin AYÇİÇEK, Yahya TÜMER, Atilla ÜNAL, İdris ERTUŞ katılmışlardır.


Japon heyette ise; SUMITOMO Gayrimenkul Şirketi Uluslararası İş Planlaması Bölümü Genel Müdürü Sn. Tokiyuki OKADA, Sumitomo Şirketi’nin çözüm ortaklarından ve MARMARAY Projesinin yüklenicilerinden biri olan TAISEI Şirketi’nin Türkiye İşlerinden Sorumlu Genel Müdürü Sn. Toru UEDA ve Tasarım Bölümü Genel Müdürü Sn. Yozo SHİNOZAKİ ile Sumitomo Şirketi’nin yerel çözüm ortağı MIYAMOTO Şirketi’nin Türkiye Direktörü Sn. Yusuf Zahit GÜNDOĞDU hazır bulunmuşlardır.
 Toplantıda; Sn. Tokiyuki OKADA tarafından “Türkiye’de sismik izolasyonlu yüksek yapıları yaygınlaştırmanın efektif yolu” konulu bir sunum yapılmıştır
    

Şekil: Sismik izolatör kullanılan ve kullanılmayan binalarda bahçe çatı katının deplasmanı 

  
Sismik izolatör uygulama örneği

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Bursa'da Hangi Mahallelerde Kentsel Dönüşüm Olmalı?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV