banner36

banner35

25 Ekim 2021 Pazartesi

Bursa Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi Hızla Yükseliyor

Trabzon'da Tabakhane kentsel dönüşümü hız kesmiyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile TOKİ'nin ortaklaşa gerçekleştirdiği Tabakhane Kentsel Dönüşüm Projesi hızla devam ediyor.

19 Ekim 2014 Pazar 15:14
Trabzon'da Tabakhane kentsel dönüşümü hız kesmiyor
 Trabzon’a yeni bir yaşam alanı kazandıracak bu önemli kentsel dönüşüm projesi kapsamında Tabakhanenin güney tarafında planlanan 353 konutun yapımı son sürat devam ediyor.   Toplam 688 binanın kamulaştırılacağı Tabakhane 'de bugüne kadar 548binanın kamulaştırılması tamamlanırken, 340 binanın yıkımı gerçekleştirildi. Tabakhane Kentsel Dönüşüm Projesi'nde hak sahiplerine bugüne kadar yaklaşık 133miylon TL ödeme yapıldı.

TOKİ ile ortaklaşa yaptıkları Tabakhane Kentsel Dönüşüm Projesi'nde kamulaştırma ve yıkımların büyük bir hızla devam ettiğini belirten Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon’un kentsel dönüşüm projelerinden bir Türkiye örneği olduğunun altını çizdi.

Başkan Gümrükçüoğlu, Tabakhane Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 353 konutun inşaat çalışmalarının devam ettiğinin kaydederek, rekreasyon projesinin yapımının devam ettiğini söyledi.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Bursa'da Hangi Mahallelerde Kentsel Dönüşüm Olmalı?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV