banner36

banner35

25 Ekim 2021 Pazartesi

Bursa Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi Hızla Yükseliyor

Şirinevler Merkez Camii yeni yüzüyle ibadete açıldı

Şirinevler Merkez Camii yeni yüzüyle ibadete açıldı - Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından cephe yenileme çalışması tamamlanan Şirinevler Merkez Camii, ibadete açıldı. - Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Büyükşehir Belediyesi olarak Bursa’ya hizmetin en iyisini veriyoruz. Şirinevler’i de adına layık hale getirmek için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

18 Eylül 2015 Cuma 17:04
Şirinevler Merkez Camii yeni yüzüyle ibadete açıldı
  Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan cephe yenileme çalışması tamamlanan Şirinevler Merkez Camii, yenilenen yüzüyle ibadete açıldı ve camide ilk Cuma namazı kılındı.
Bursa’nın daha yaşanılabilir ve daha sağlıklı bir kent haline gelmesi amacıyla her alandaki çalışmalarını tüm ilçelerde titizlikle sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Şirinevler Merkez Camii’nin cephesini yeniledi. Şirinevler Merkez Camii ibadete açıldı ve camide ilk Cuma namazı kılındı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yıldırım İlçesi’nde bulunan Şirinevler’in çehresinin mahalleye yapılan hizmetlerle değiştiğini ifade ederek, “Her Cuma güzel açılışlar yapıyoruz. Birçok kez gelip gördüğümüz Şirinevler Merkez Camii’nin cephe düzenlemesini tamamladık ve bu Cuma da ibadete açtık. Büyükşehir Belediyesi olarak her işin en güzelini Bursa’ya kazandıralım istiyoruz. Şirinevler Merkez Camii’nin cephesi düzenlemesi de en güzel şekilde yapıldı” diye konuştu.
Bursa’nın hizmetleriyle öncü bir kent olduğunu anlatan Başkan Altepe, “Hayat geçiyor, eserler bırakmak lazım. Böyle güzel bir ülkede ve şehirde yaşıyoruz, ne kadar şükretsek azdır. Hepimize güçlü bir Türkiye lazım. Şehirlerimiz gelişiyor, bu gelişime de belediyelerimiz öncü oluyor. Büyükşehir Belediyesi olarak ilçelerde de hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Şirinevler’de meydan da oldu, camii de yapıldı. Bursa’ya hizmetin en iyisini veriyoruz. Şirinevler’i adına layık hale getirmek için elimizden geleni yapıyoruz” şeklinde konuştu.
Başkan Altepe, 800 metrekare alanlı caminin cephe düzenleme çalışmasında yonu taşı kullanıldığını belirtti.

Altepe’ye hizmet teşekkürü
Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Şirinevler Mahallesi’nde yapılan hizmetlerin değerine işaret ederek, “Şirinevler Camii’nde huzur içinde ibadetimizi yapıyoruz. Yıldırım Belediyesi olarak Şirinevler Camii’ne halılarını temin ederek biz de destek olduk. Şirinevler, Yıldırım Belediyesi olarak en yoğun hizmeti verdiğimiz mahallelerimizden” dedi.
Edebali, bölgedeki kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında da bilgi vererek, Yıldırım İlçesi’ne de desteklerini sürdüren Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Şirinevler Mahallesi Muhtarı Burhanettin Yiğit ile Şirinevler Merkez Camii Derneği Başkanı Süleyman Öztürk de Başkan Altepe’ye çalışmalarından dolayı teşekkür ederek bölgeye vizyon katacak projelerin devam edeceğine inandıklarını söyledi. Yiğit ve Öztürk’ün teşekkür plaketi verdiği Başkan Altepe, dualarla ibadete açılan camide, Cuma namazını da vatandaşlarla birlikte kıldı. Törene, AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun ve AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdai Yazıcı ile Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve vatandaşlar da katıldı.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Bursa'da Hangi Mahallelerde Kentsel Dönüşüm Olmalı?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV