banner36

banner35

25 Ekim 2021 Pazartesi

Bursa Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi Hızla Yükseliyor

Sağlıklı Gelecek İçin Bursa Büyükşehir'den Sağlığa Büyük Yatırım

SAĞLIKLI GELECEK İÇİN SAĞLIĞA BÜYÜK YATIRIM - BURSA’YI GELECEĞE TAŞIYACAK PROJELERİ BİR BİR HAYATA GEÇİREN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, HALKI DOĞRUDAN İLGİLENDİREN YATIRIMLARINA ŞÜKRANİYE AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ 112 ACİL SERVİS İSTASYONU’NU DA EKLEDİ. - BAKIMSIZ ESKİ BİNASINDA İHTİYACI KARŞILAMAKTA ZORLANAN ŞÜKRANİYE AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ’NİN YIKILARAK YENİ SAĞLIK MERKEZİ İLE 112 ACİL SERVİS İSTASYONU’NU DA BÜNYESİNDE BARINDIRAN YENİ BİNANIN YAPIMINA YÖNELİK PROTOKOL, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, VALİ MÜNİR KARALOĞLU VE İL SAĞLIK MÜDÜRÜ ÖZCAN AKAN ARASINDA İMZALANDI. - BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BÖLGE HALKININ UZUN YILLARDIR BEKLENTİSİ OLAN YENİ BİR SAĞLIK MERKEZİNİ BÖLGEYE KAZANDIRACAK OLMANIN MUTLULUĞUNU YAŞADIKLARINI SÖYLEDİ. - VALİ MÜDÜR KARALOĞLU, EĞİTİM ALANINDA OLDUĞU GİBİ SAĞLIK ALANINDA DA SÜREKLİ VALİLİĞE DESTEK VERDİKLERİ İÇİN BAŞKAN ALTEPE VE EKİBİNE TEŞEKKÜR ETTİ.

14 Ağustos 2015 Cuma 16:58
Sağlıklı Gelecek İçin Bursa Büyükşehir'den Sağlığa Büyük Yatırım
 BURSA - Bursa’yı geleceğe taşıyacak projeleri bir bir hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, halkı doğrudan ilgilendiren yatırımlarına Şükraniye Aile Sağlığı Merkezi 112 Acil Servis İstasyonu’nu da ekledi. Bakımsız eski binasında ihtiyacı karşılamakta zorlanan Şükraniye Aile Sağlığı Merkezi’nin yıkılarak yeni sağlık merkezi ile 112 Acil Servis İstasyonu’nu da bünyesinde barındıran yeni binanın yapımına yönelik protokol, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Vali Münir Karaloğlu ve İl Sağlık Müdürü Özcan Akan arasında imzalandı.

Ulaşım, altyapı ve çevre gibi temel belediyecilik hizmetlerinin ötesinde halkı doğrudan ilgilendiren eğitim, spor, sağlık ve sosyal hizmetler alanında da Bursa’da örnek yatırımları hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, Şükraniye Mahallesi’nde yaşayan vatandaşların yıllardır en önemli beklentisi olan yeni bir sağlık merkezi yapılması için de devreye girdi. Yıllardır iki katkı sağlıksız binada hizmet veren Şükraniye Aile Sağlığı Merkezi’nin yıkılarak, yerine hem aile sağlığı merkezi hem de 112 Acil Servis İstasyonu yapılması işini de Büyükşehir Belediyesi üstlendi. Mevcut binanın yıkılması, halen İl Sağlık Müdürlüğü’nün depo olarak kullandığı binanın bulunduğu alana da zemin üzeri 2 katlı olmak üzere yeni bir Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Servis istasyonu yapılması ve yıkılan binanın yerine de meydan düzenlemesi yapılmasını ön gören protokol, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Vali Münir Karaloğlu ve İl Sağlık Müdürü Özcan Akan arasında imzalandı.

Sağlığa yatırım sürüyor
Halen faaliyetin devam ettiği mevcut Aile Sağlığı Merkezi önünde düzenlenen protokol imza töreninde konuşan Büyükşehir Belediyesi, sağlıklı bir toplumun ancak sağlıklı bireylerden oluşabileceğini belirterek, bu nedenle sağlık yatırımlarına büyük önem verdiklerini söyledi. Şükraniye Aile Sağlığı merkezinin ihtiyacı karşılamadığını ve bölge halkının buraya modern bir sağlık merkezi yapılması yönünde yıllardır beklenti içinde olduğunu hatırlatan Başkan Altepe, “İmzalandığımız protokolle, halen depo olarak kullanılan bina yıkılacak. Yapılacak merkezle ilgili avan projelerin Sağlık Müdürlüğü tarafından hazırlanmasının ardından ilgili mimari ve mühendislik projeleri biz yapacağız. En kısa zamanda imalata başlayıp, yeni binayı halkımızın kullanımına açmak istiyoruz. Eski Sağlık merkezini de yıkarak bu bölgeye bir de meydan kazandırmış olacağız. Binaları bitirdikten sonra Aile Sağlığı Merkezi’ni İl Halk Sağlığı Müdürlüğüne, 112 Acil Servis İstasyonunu da İl Sağlık Müdürlüğü’ne devredeceğiz. Binaların tefrişatını onlar yapacak. Halkımız kısa zaman içinde yeni binalarda en güzel hizmeti almaya başlayacak” dedi.

Önemli bir kentsel dönüşüm
Vali Münir Karaloğlu da Büyükşehir Belediyesi’nin kamu hizmetlerine destek sağlayan protokollerine bir yenisini daha eklediğini hatırlattı. Özellikle eğitim alanında Büyükşehir Belediyesi ile önemli işbirlikleri yaptıklarını ve kent merkezinde kalan eski okulların yenilenmesi noktasında Büyükşehir Belediyesi’nin önemli yatırımlar yaptığını ifade eden Karaloğlu, “Sağlık hizmetleri de halkımızı birinci dereceden ilgilendiren hizmetlerin başında geliyor. Şükraniye ve Sinandede Mahallelerimizin önemli bir ihtiyacı olan Aile Sağlığı Merkezi ve 112 İstasyonu binasının yapımını da Büyükşehir Belediyemiz üstleniyor. Mevcut binada 5 hekim görev yapıyor. Yeni binada bu sayıyı 6’ya çıkaracağız. Aynı zamanda eski bina yıkılacak ve kapalı yollar açılıp, bölge bir de küçük meydancık kazanacak. Bu aynı zamanda önemli bir kentsel dönüşüm olacak. Büyükşehir Belediyemizi Valiliğimizle yaptığı işbirliklerinden dolayı kutluyorum. Bölge güzel bir hizmet binasına kavuşacak. Halkımız kaliteli binada kaliteli sağlık hizmeti almaya başlayacak” diye konuştu.
Konuşmaların ardından bölgeye yeni bir Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Servis İstasyon binası kazandırılmasını öngören protokol, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Vali Münir Karaloğlu ve İl Sağlık Müdürü Özcan Akan arasında imzalandı. Vali Karaloğlu ve Başkan Altepe, daha sonra mevcut binayı gezdi.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Bursa'da Hangi Mahallelerde Kentsel Dönüşüm Olmalı?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV