banner36

banner35

21 Eylül 2021 Salı

Bursa Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi Hızla Yükseliyor

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş: Kentsel dönüşüm değil rantsal dönüşüm!

Hatay'daki kentsel dönüşüm projeleri hakkında bilgi veren Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, kentsel dönüşümde kutu gibi evlerin yapıldığını belirtti...

27 Mayıs 2016 Cuma 12:04
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş: Kentsel dönüşüm değil rantsal dönüşüm!
 

Kentsel dönüşüm çalışmalarının hızlandığı Hatay'da gerçekleştirilen ‘Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Zirvesi'nde konuların yüzde 80'inin riskli olduğu Hatay'da yapılması gereken kentsel dönüşüm uygulamaları masaya yatırıldı.Türkiye'nin pek çok noktasında kentsel dönüşüm adı altında rantsal dönüşüm yapıldığuını vurgulayan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, kentsel dönüşüm olarak kutu gibi evler yapıldığını bunun kentsel değil rantsal dönüşüm olduğunu söyledi.

Zirvede Hatay'ın kimlik sahibi bir kent olduğu, bunun daha da fazla ön plana çıkarılması gerektiği vurgulanırken kentin deprem bölgesinde olması sebebiyle yapı stoğunun neredeyse yüzde 80'inin riskli olduğu belirtildi.

Kentsel dönüşümü Hatay'ın her noktasına taşımayı planladıklarını açıklayan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, kentin kimliğine uygun kentsel dönüşüm yapıldığında tüm şehrin kazançlı çıkacağını bu kapsamda dönüşüm kapsamında sosyal alanlar, parklar ve geniş yolların da yapılması gerektriğini söyledi.

Hatay'ın Suriyeli göçmenlerden çok yorulduğunu da vurgulayan Savaş, göçmenler sebebiyle ekonominin çok gerilediğini, Uzun Çarşı'ya Suriye savaşından önce günde 750 bin dolar girerken bugün ancak 50 bin dolar girdiğini ayrıca Suriyelilerin ucuza çalışması sebebiyle Hataylıların iş bulamadığını bu sorunun artık bitmesi gerektiğini söyledi.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Bursa'da Hangi Mahallelerde Kentsel Dönüşüm Olmalı?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV