banner36

banner35

25 Ekim 2021 Pazartesi

Bursa Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi Hızla Yükseliyor

Gümrükçüoğlu vatandaşlara kentsel dönüşümleri anlattı

Zağnos Vadisi’nde çeşitli incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, vatandaşlara Trabzon’daki kentsel dönüşüm çalışmalarını anlattı. “Trabzon’da çok güzel hizmetler yapıldı” diyen vatandaşlar yapılan çalışmalar için Başkan Gümrükçüoğlu’na teşekkür etti.

12 Aralık 2014 Cuma 15:02
Gümrükçüoğlu vatandaşlara kentsel dönüşümleri anlattı

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Zağnos Vadisi’nde incelemelerde bulundu. Kentsel dönüşüm yapılarak şehre kazandırılan Zağnos Vadisi’nin üçüncü etabında çeşitli incelemelerde bulunan Başkan Gümrükçüoğlu, sohbet ettiği vatandaşlara Trabzon’da gerçekleştirilen ve gerçekleştirilmekte olan kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında detaylı bilgiler verdi. TOKİ’nin Trabzon’da gerçekleştirdiği kentsel dönüşüm çalışmaları ile Trabzon’un şeklinin değiştiğini kaydeden Gümrükçüoğlu, “Bu çalışmalarla Trabzon’un tarihi yapısı ortaya çıktı. Trabzon olarak başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’na, bakanlarımıza ve ilgili tüm yetkililere minnettarız” diye konuştu.

Zağnos Vadisi’nde kentsel dönüşümün etap etap yapıldığını, üç etabın ardından dördüncü etap için kamulaştırma çalışmalarının devam ettiğini, bunun yanı sıra, Zağnos Vadisi’ndeki kentsel dönüşümü denize kadar genişleterek ulaştıracak olan Pazarkapı ek kentsel dönüşümü içinde kamulaştırmalara başlandığını ifade eden Gümrükçüoğlu sözlerini şu şekilde tamamladı: “İşte Zağnos Vadisi kentsel dönüşümü ortada. İşte Meydan Parkı ortada… Şimdi Meydan Parkı’nın ikinci etabını yapıyoruz ve orada önemli ölçüde mesafe kat ettik. Meydan Parkı’nın bir de üçüncü etabı var. Bu üçüncü etap adeta bir balkon olacak, denize bakan bir balkon. Tabakhane’de yolumuza devam ediyoruz. Ayasofya tamam. Ve Çömlekçi kentsel dönüşümü… Çömlekçi kentsel dönüşümü aynı Zağnos gibi etap etap yapılacak olan dev bir kentsel dönüşüm projesidir. En büyük kentsel dönüşüm projelerinden biridir. 22 bin 405 metrekarelik birinci etabında kamulaştırmalar yüzde 85 oranında tamamlandı. Söz konusu birinci etapta kamulaştırmaların tamamlanmasıyla projenin inşasına başlanacak. Ve Çömlekçi’de etaplar bu şekilde birbirini kovalayacak. Ve elbet bir de Trabzon’da, ilk Osmanlı yerleşim yeri olan, buram buram tarih kokan Ortahisar’da kentsel yenileme projemiz var. Zağnos Vadisi dördüncü etap kentsel dönüşümüne ek olarak Pazarkapı’da başlattığımız çalışmalar ile bu projeye de başlamış olduk. Bu çalışmalarımızla Trabzon’un çehresi değişti. İl ya da yurt dışında yaşayan Trabzonlular, memleketlerine geldiklerinde gördükleri değişimi bizlere hayranlıkla ifade ediyorlar. Trabzon, değişti ve geliyor. Devam eden çalışmaların tamamlanmasıyla çok daha güzel bir hale gelmiş olacak.

ZAĞNOS VADİSİ NEYDİ, NE HALE GELDİ?

Başkan Gümrükçüoğlu’nun şehirdeki kentsel dönüşüm çalışmalarını anlattığı vatandaşlar ise, Trabzon’da yaşanan değişim karşısında duydukları memnuniyeti dile getirirken, “Trabzon’da hiç beklemediğimiz işler oldu. Şehrimiz çok güzel bir hale geldi. Bu Zağnos Vadisi’nin neydi ne hale geldi? Sizlere ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dediler. 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Bursa'da Hangi Mahallelerde Kentsel Dönüşüm Olmalı?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV