banner36

banner35

25 Ekim 2021 Pazartesi

Bursa Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi Hızla Yükseliyor

Başkan Altepe: “Bursa, kentsel dönüşümde de örnek olsun istiyoruz”

Başkan Altepe: “Bursa, kentsel dönüşümde de örnek olsun istiyoruz” - Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, sitelerinde kentsel dönüşüm hareketi başlatan Nilüfer Sitesi sakinlerinin örnek bir çalışmaya adım attıklarını belirterek, “Tüm site sakinlerinin imza attığı bu kentsel dönüşüm çalışması, Türkiye’de örnek bir proje özelliğini taşıyor” dedi. - Başkan Altepe: “Dünyaya örnek gösterilen kentlerin başında gelen Bursa, kentsel dönüşümde de örnek olsun istiyoruz.”

03 Mayıs 2015 Pazar 16:52
Başkan Altepe: “Bursa, kentsel dönüşümde de örnek olsun istiyoruz”
  Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, sitelerinde kentsel dönüşüm hareketi başlatan Nilüfer Sitesi sakinlerinin örnek bir çalışmaya adım attıklarını belirterek, “Tüm site sakinlerinin imza attığı bu kentsel dönüşüm çalışması, Türkiye’de örnek bir proje olma özelliği taşıyor” dedi.

Nilüfer İlçesi sınırlarında bulunan ve depremden sonra sıkıntıların yaşandığı Nilüfer Sitesi sakinlerinin talebi ve gayretleriyle çalışmalarına başlanan kentsel dönüşüm uygulamasında sona gelindi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kendi istekleriyle sitede kentsel dönüşüm hareketi başlatan Nilüfer Sitesi sakinleriyle, sitenin bahçesinde düzenlenen toplantıda bir araya geldi.
Nilüfer Sitesi sakinlerinin örnek bir çalışmaya adım attıklarını anlatan Başkan Altepe, “Kentsel dönüşüm faaliyetleri, uzun bir süreç ve ciddi fedakârlıklar gerektiriyor. Tüm site sakinlerinin, 180 hanenin bir araya gelip imza attığı bu kentsel dönüşüm çalışması, Türkiye’de örnek bir proje olma özelliği taşıyor” dedi.
Bursa’nın ayrıcalıklı bir kent olduğunu hatırlatan Başkan Altepe, “Bursa’da güzel işler yapmak heyecan veriyor. Sahip olduğu özelliklerle dünyaya örnek gösterilen kentlerin başında gelen Bursa, kentsel dönüşümde de örnek olsun istiyoruz. Bu nedenle çalışmalarımızda kentsel dönüşüme ayrı önem veriyoruz” dedi.

“Önceliğimiz insan hayatı”
Başkan Altepe, Bursa’nın sağlıklı bir şehir olmasını hedeflediklerini belirterek, “Bizim önceliğimiz insan hayatı. Bursa, turizm kenti olsun dedik, otel yapanlara ilave imar verelim dedik, kentte otellerin sayısı arttı. İnsanlara sağlıklı ortamı sağlamak için aynı durumu bu sitede de uygulamak adına meclisten de onay çıktı, karar verildi. Bursa’da çürük yapılar ortadan kalksın, modern yapılar olsun istiyoruz. Kentin her köşesinin donatı alanlarıyla ve sağlıklı yapılarla örnek olmasını hedefliyoruz” diye konuştu.
Başkan Altepe, Nilüfer Sitesi’ndeki insanların bir an önce evlerini boşaltıp sitenin yenilenmesi için çalışmaların başlatılması konusuna, Nilüfer Belediyesi’nin de destek vereceğine inandığını ifade etti. Nilüfer Sitesi yenileme projesi kapsamında, 4 bin m2 inşaat alanında 6 blok ve işyerinden oluşan sitenin yaklaşık 70 bin m2 yeşil alana da sahip olacağı belirtildi. Nilüfer Sitesi sakinleri, kendilerine proje ile ilgili destek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür etti.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Bursa'da Hangi Mahallelerde Kentsel Dönüşüm Olmalı?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV