banner36

banner35

25 Ekim 2021 Pazartesi

Bursa Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi Hızla Yükseliyor

Banda Aceh'ten Ankara'ya ''Kentsel Dönüşüm Ziyareti''

-2004 YILINDA 130 BİN KİŞİNİN TSUNAMİDEN HAYATINI KAYBETTİĞİ ENDONEZYA’NIN ACEH EYALETİNİN BAŞKENTİ, ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN KENTSEL DÖNÜŞÜM DENEYİMLERİNDEN YARARLANACAK -ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GENEL SEKRETERİ BALCI, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN BANDA ACEH'E HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEYE HAZIR OLDUĞUNU BİLDİRDİ

12 Ocak 2016 Salı 15:01
Banda Aceh'ten Ankara'ya ''Kentsel Dönüşüm Ziyareti''
 2004 yılında yaşanan tsunami felaketinde 130 bin insanını kaybeden Endonezya'nın Banda Aceh şehri, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği kentsel dönüşüm deneyimlerinden yararlanacak. 
Endonezya’nın Aceh bölgesinin en büyük şehri olan Banda Aceh’in Belediye Başkanı Illıza Sa’aduddın Djamal ve beraberindeki heyet, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği Dikmen Vadisi, Kuzey Ankara gibi kentsel dönüşüm projelerini ve uygulamalarını yerinde görüp Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden bilgi aldı. 
9.1 büyüklüğünde deprem ile ardından meydana gelen tsunaminin yaşandığı Banda Aceh’te, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin kentsel dönüşüm uygulamalarını kendi ülkelerinde de gerçekleştirmek isteyen Banda Aceh Heyeti, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Asım Balcı tarafından kabul edildi. 
Görüşmede, Banda Aceh heyeti adına Belediye Başkanı Illıza Sa’aduddın Djamal, ilk kez geldiği Ankara’yı çok beğendiklerini ifade etti. 
Özellikle kentsel dönüşüm projelerinden çok etkilendiklerini belirten Başkan Djamal, Türkiye’deki belediyelerle teknik işbirliği gerçekleştirmek istediklerini vurguladı ve özellikle de Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden, ülkelerinde gerçekleştirecekleri kentsel dönüşüm projeleri için destek istedi. 
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Asım Balcı da Banda Aceh heyetine Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak her konuda yardımcı olabileceklerini söyledi.
Sıcak bir atmosferde gerçekleşen görüşmede, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Asım Balcı, heyete Başkan Gökçek’in imzasının bulunduğu çini tabak takdim ederken, Banda Aceh Belediye Başkanı Djamal da 2004 yılındaki tsunami felaketinden kurtulan kadınların el emeğiyle yaptıkları çantayı Asım Balcı’ya sundu. 


    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Bursa'da Hangi Mahallelerde Kentsel Dönüşüm Olmalı?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
ARŞİV